Ponukaclose

Páci sa vám rezervácia telefonicky?

Zavolajte nám teraz!

Letenka - Casto kladené otázky

Zadajte svoju otázku do pola vyhladávania alebo sa pozrite na témy v kategóriách.

search

Môžem získať pomoc od Martiga pre svoju žiadosť o vízum?

Môžete sa dostať do tímu Martigo, kde môžete získať informácie 24 hodín denne, 7 dní v týždni pre svoje vízové ​​postupy. Informácie o vízach sa vždy veľmi často menia, takže kontaktujte nás aktuálne.

 

Čo je vízum?

 

Vízum je dokument o povolení, ktorý ľudia, ktorí plánujú cestovať do zahraničia, musia získať od príslušných inštitúcií, ak krajina, v ktorej chcú ísť na žiadosť. Žiadosť o víza sa podáva prostredníctvom zahraničných zastupiteľských kancelárií, ako sú konzuláty alebo sprostredkovateľské firmy alebo prostredníctvom mýtnych stánkov nachádzajúcich sa na letiskách a hraničných priechodoch.

 

Typy víz

 

Typ víza sa líši v závislosti od účelu cestovania. Napríklad pre voľný čas a pracovné cesty alebo cestovný dokument vydaný športovcom. Tieto typy sú zoskupené špecifickými kódmi. V tomto okamihu majú krajiny rôzne postupy a spoluprácu. Členské štáty Európskej únie podliehajú schengencii, ktoré môžu zabezpečiť právo na kolektívne hnutie. Požiadavky krajín týkajúcich sa schengenského víza sa môžu líšiť. Ak ste zvedaví, môžete sa tiež pozrieť na náš súvisiaci obsah.

 

Ako získať vízum?

 

S cieľom získať vízum sa podáva žiadosť konzulátom alebo sprostredkovateľským inštitúciám pripojeným k krajine, kde sa požaduje vstup. Inštitúcie a väčšina konzulátov ponúkajú online aplikačnú službu. Nezabudnite skontrolovať pravidlá žiadosti o miesto, kde je vízum prijaté. Pred odchodom do týchto inštitúcií je potrebné vyplniť potrebné dokumenty. Petícia je vyplnená v inštitúcii alebo konzuláte. V tomto okamihu úradníci poskytujú potrebné informácie tým, ktorí chcú získať vízum. Okrem toho sú k dispozícii aj špeciálne sprostredkovateľské firmy aj pre tých, ktorí chcú tráviť čas na spracovanie víz. Takéto maklérske firmy vykonávajú všetky vízové ​​transakcie za poplatok.

 

Aké sú dokumenty potrebné pre vízum?

 

Aj keď niektoré z dokumentov potrebných na získanie víza sa líšia od krajiny do krajiny, pre každú krajinu sú spoločné tieto dokumenty:

 

Pas

 

Biometrická fotografia

 

Príklad plnohodnotnej registrácie obyvateľstva

 

Zhrnutie bankového účtu

 

Osvedčenie o bydlisku

 

Certifikát profesionálneho stavu

 

Sobášny list pre tých, ktorí sú ženatí

 

Podrobné informácie môžete získať informácie od tímu Martigo 24/7